Kabareton zwieńczył sopocki festiwal TOPtrendy

Kabareton zwieńczył sopocki festiwal TOPtrendy

29.06. Warszawa (PAP) – Satyrycy przejęli we władanie scenę Opery Leśnej w niedzielny wieczór, trzeciego dnia festiwalu Sopot TOPtrendy 2009. Podczas VI Sopockiej Nocy Kabaretowej wystąpiły czołowe polskie kabarety, m.in. Moralnego Niepokoju, Neo-Nówka, Paranienormalni, Łowcy.B oraz Ani Mru-Mru.

Czterogodzinny Kabareton, który spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem widowni zebranej w amfiteatrze, był ostatnim wydarzeniem tegorocznego festiwalu.

Kabaretony gromadzą na scenie Opery Leśnej największe gwiazdy polskiego kabaretu od samego początku istnienia festiwalu TOPtrendy. Sopocka publiczność i widownia telewizyjna obejrzała w niedzielny wieczór w dużej części premierowe skecze, piosenki i monologi, przygotowane przez satyryków specjalnie z myślą o festiwalowym występie.

Na scenie Opery Leśnej pojawili się: Kabaret Ani Mru-Mru, Łowcy.B, Kabaret Moralnego Niepokoju, Jerzy Kryszak, Paranienormalni, Neo-Nówka, Grzegorz Halama, Kabaret pod Wyrwigroszem, Kabaret Limo, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Widelec oraz Cezary Pazura. Jako gość specjalny wystąpiła m.in. aktorka i piosenkarka Natasza Urbańska.

Kabareton poprowadzili Piotr Bałtroczyk oraz Jerzy Kryszak.

Jednym z najważniejszych punktów tegorocznej siódmej edycji festiwalu TOPtrendy był uroczysty, prawie trzygodzinny koncert z okazji 100-lecia Opery Leśnej. W sobotni wieczór wystąpiły największe gwiazdy polskiej piosenki, m.in. Halina Kunicka, Halina Frąckowiak, Irena Jarocka, Andrzej Dąbrowski, Edyta Górniak, a także Irena Santor, która świętowała 50-lecie pracy artystycznej.

W sobotę odbył się także koncert „trendy”, w czasie którego wystąpili artyści debiutujący na polskiej scenie muzycznej. W tym roku pierwsze miejsce w plebiscycie „trendy” zdobyła Paulla, która zwyciężyła m.in. z takimi wykonawcami, jak Ewa Farna, Mrozu, Rafał Olbrychski czy Przemek Puk. Paulla dostała także nagrodę dziennikarzy.

Tegoroczne TOPtrendy to także jubileusz 10-lecia pracy artystycznej zespołu Golec uOrkiestra, który wystąpił w Sopocie w piątek. Tego samego dnia odbył się koncert „TOP” prezentujący dziesiątkę artystów, którzy w minionym roku sprzedali najwięcej płyt. W pierwszej trójce znaleźli się Czesław Mozil, Maria Peszek oraz Ania Dąbrowska. Wystąpili także m.in. Maryla Rodowicz, Anna Maria Jopek oraz Piotr Rubik.

Przyszłoroczny festiwal odbędzie się już w innym miejscu, ponieważ w Operze Leśnej z końcem 2009 roku rozpocznie się gruntowny remont. Telewizja Polsat, główny organizator festiwalu, nie zdradziła jeszcze dokładnego miejsca organizacji Sopot TOPtrendy Festiwal 2010. Wiadomo tylko, że będzie to na terenie Sopotu. (PAP)

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :