Jean Michel Jarre w Polsce

Jean Michel Jarre w Polsce

10.11. Warszawa (PAP) – Koncertem w Hali Gdańsk-Sopot Jean Michel Jarre rozpocznie swoje kilkudniowe tournee po Polsce. Poza występem w Gdańsku 11 listopada, francuski multiinstrumentalista zaprezentuje się także widzom w Płocku, Wrocławiu oraz w Rzeszowie.

Jean Michel Jarre jest obecnie jedną z najbardziej znamienitych postaci współczesnej kultury, pionierem muzyki elektronicznej i zarazem jej największym popularyzatorem.

Pierwszym albumem, który przyniósł kompozytorowi oszałamiający sukces, był „Oxygene” z 1976 roku, płyta ta znalazła ponad 18 mln nabywców. Takie albumy jak „Oxygene”, „Equinoxe”, „Magnetic Fileds”, „Zoolook”, „Rendez- Vous” czy „Waiting For Cousteau” okazały się ogromnym sukcesem i na całym świecie sprzedano ich ponad 80 milionów.

Na koncertach Jarre’a będzie można doświadczyć na żywo elektronicznej magii mistrza, artysta zagra utwory z swoich najważniejszych albumów, a wykona je przy użyciu oryginalnych analogowych syntezatorów oraz legendarnej laserowej harfy. Już w tym tygodniu Jean Michel Jarre czterokrotnie zaprosi polską publiczność w podróż do swojego świata. Będzie to przeżycie, którego doświadczyć można niemal wszystkimi zmysłami…

„Podczas tej trasy, która skończy się w przyszłym roku, chciałem zastosować instrumenty związane z dźwiękiem jak i światłem, które nie mogłyby zostać użyte na koncertach na powietrzu z powodu np. nieprzewidzianych warunków pogodowych, jak wiatr czy deszcz. Będziemy grali zarówno moje stare utwory jak i trochę nowej muzyki” – powiedział Jarre na wrześniowej konferencji prasowej w Warszawie.

Artysta dodał także, że bardzo lubi przyjeżdżać do Polski… „Lubię przyjeżdżać do Warszawy, do Polski, bo kiedy odniosłem swój pierwszy sukces z płytą +Oxygene+ najwięcej wyrazów sympatii i wsparcia dostawałem właśnie z Polski, a było to przecież w latach, kiedy zmagaliście się z narzuconą władzą. Polscy fani pisali do mnie wtedy, że moja muzyka jest dla nich symbolem wolności” – powiedział we wrześniu Jarre.

Koncerty w Polsce są elementem światowej trasy koncertowej Jeana Michella Jarre’a. Artysta wystąpi 11 listopada w Gdańsku w Hali Gdańsk-Sopot. Potem kolejno 13 listopada na Orlen Arena w Płocku, 14 listopada w Hali Ludowej we Wrocławiu, a ostatni koncert da w Hali Podpromie w Rzeszowie, 15 listopada. (PAP Life)

dog/ dki/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :