Jan Kidawa-Błoński kręci w Radomiu nowy film pt. „Nigdy sięnie dowiesz”

Jan Kidawa-Błoński kręci w Radomiu nowy film pt. „Nigdy sięnie dowiesz”

Akcja filmu o roboczym tytule „Nigdy się nie dowiesz” rozgrywa się w latach 1943-45 w Radomiu. Janina (Magdalena Boczarska) jest wiolonczelistką. Jej ojciec, właściciel zakładu fotograficznego (Krzysztof Stroiński), decyduje się udzielić schronienia w ich domu młodej Żydówce Ester. W miarę ciągłego przebywania kobiet razem, wspólnych traumatycznych przeżyć, między głównymi bohaterkami wytwarza się coraz mocniejsza więź.

W postać Janiny wcieliła się Magdalena Boczarska, która wcześniej zagrała główną rolę kobiecą w „Różyczce” Jana Kidawy-Błońskiego.

Według Boczarskiej, film jest osadzoną w wojennych realiach opowieścią o wielkim uczuciu.

„Interesujące jest to, że nikt nigdy nie spojrzał w ten sposób na relacje między dwiema kobietami, osadzone w takim kontekście, w tak ekstremalnych warunkach” – powiedziała Boczarska. Dodała, że wojna jest tłem filmu, ale i pretekstem, który wymusza pewne zachowania bohaterek.

Ester gra debiutująca w głównej roli filmowej Julia Pogrebińska. Aktorka urodziła się w Kazachstanie, gdzie wyjechała jej matka. Jako 17-latka Pogrebińska przyjechała do Polski. Obecnie kończy studia na PWST w Krakowie. Zagrała m.in. w serialu „Linia życia”.

W filmie występują także m.in. Tomasz Kot, Jacek Braciak, Agata Kulesza i Bożena Dykiel. Scenariusz napisał Maciej Karpiński, który był współautorem scenariusza filmu „Różyczka”.

Producentem filmu jest Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie. Film ma wejść do kin jesienią 2012 r. (PAP)

ilp/ mki/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :