Instytut Adama Mickiewicza uruchomił stronę Kidsculture.pl

Instytut Adama Mickiewicza uruchomił stronę Kidsculture.pl

„Strona została opracowana tak, by rozwijać kreatywność dziecka (…). Treść, inspirowana polską kulturą i sztuką, ma uczyć, gwarantując jednocześnie świetną zabawę” – poinformowała PAP rzeczniczka Instytutu Adama Mickiewicza, Magdalena Mich.

Na stronie www.kidsculture.pl znajdują się interaktywne gry i zabawy, bajki, ciekawostki oraz publikacje o sztuce stworzone specjalnie dla najmłodszych.

Gry stworzone zostały przez polskich grafików – Roberta Czajkę i duet AZE design. Na stronie można znaleźć m.in. zabawę prezentującą polskie stroje ludowe, układankę umożliwiającą ułożenie własnej wersji „Dziwnego ogrodu” Józefa Mehoffera i puzzle ze smokiem wawelskim. Każdą układankę można wydrukować i zapisać jako tapetę pulpitu komputera.

W serwisie znajdują się również propozycje zabaw inspirowane twórczością polskich artystów. Dzieci mają okazję spróbować swoich sił w roli twórcy: malarza, rzeźbiarza, fotografa czy animatora teatru.

Publikacje stworzone przez Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Narodowe w Krakowie i Zachętę Narodową Galerię Sztuki przybliżają pojęcia z zakresu sztuki.

Na Kidsculture.pl również rodzice znajdą ciekawe artykuły i informacje przydatne do aktywnego spędzania czasu z dziećmi – w tzw. Notesie Rodzica znajdują się m.in. teksty zawierające propozycje zabaw dla dzieci związanych z architekturą i designem, rady dotyczące tego jak spędzić z dzieckiem wizytę w galerii, a także polecane muzea, wystawy, inicjatywy artystyczne, w których udział mogą wziąć dzieci i ich rodzice.

Wkrótce serwis ma udostępniać dzieciom wirtualne wizyty w galeriach i muzeach. Strona jest dostępna też w wersji angielskiej. (PAP)

agz/ ls/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :