Guano Apes i Juliette Lewis na jubileuszowym Przystanku Woodstock

Guano Apes i Juliette Lewis na jubileuszowym Przystanku Woodstock

17.06. Warszawa (PAP) – Guano Apes, Blenders, Juliette Lewis, Voo voo oraz Leszek Możdżer – to niektórzy spośród kilkudziesięciu wykonawców tegorocznego XV festiwalu Przystanek Woodstock w Kostrzynie nad Odrą, który rozpocznie się 31 lipca i potrwa trzy dni.

W tym roku, podobnie jak w przypadku poprzednich edycji, muzyka rozbrzmiewać będzie z dwóch scen – dużej i folkowej – poinformowali organizatorzy na środowej konferencji prasowej. Koncerty rozpoczynać się będą każdego dnia około godz. 15.00 i potrwają przynajmniej do północy. W piątek, 31 lipca, na dużej scenie zagrają m.in. Blenders, Jelonek, Conflict, Juliette Lewis, The Futureheads oraz Caliban.

W czasie sobotniego koncertu, 1 sierpnia, na scenie pojawią się m.in. Final Virus, Akurat, Voo voo, Subways, Tomek Budzyński oraz Kroke. Wśród gwiazd będzie także zwycięzca Konkursu Fabryki Zespołów oraz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który wyłoniony zostanie podczas wielkiego finału w stołecznym klubie Stodoła 27 czerwca.

Organizator festiwalu Jurek Owsiak zapowiada na sobotni wieczór koncert jubileuszowy poświęcony festiwalowi Woodstock’69. „Wielkie gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny zaprezentują tego wieczoru nowe wersje utworów, które były śpiewane m.in. podczas festiwalu Woodstock sprzed 40 lat. Będą covery piosenek zespołu Metallica, Joe Cockera oraz Janis Joplin” – powiedział PAP Jurek Owsiak.

Trzeciego dnia na dużej scenie wystąpią laureaci nagrody Złotego Bączka, przyznawanego przez internautów najpopularniejszym wykonawcom ubiegłorocznego festiwalu. W tym roku „Złotymi Bączkami” uhonorowano dwa zespoły – Clawfinger ze Szwecji oraz w kategorii muzyki folkowej – Atmasfera z Ukrainy. Oprócz laureatów „Złotych Bączków”, na scenie zagrają: Tomek Budzyński, Don Carlos, Dżem, Leszek Możdżer, Korpiklaani oraz niemiecki zespół Guano Apes, który jest jedną z największych gwiazd tegorocznego festiwalu.

Jak zapowiedział Owsiak, w tym roku dla wszystkich, którzy przyjadą na festiwal, przygotowane będzie płatne pole namiotowe, wyposażone w pełne zaplecze sanitarne. Sam festiwal jest wydarzeniem niekomercyjnym i niebiletowanym. Sponsorem tegorocznej edycji jest producent piwa, który specjalnie na festiwal przygotował limitowaną edycję w nowej puszce. „Mam świadomość, że Przystanek Woodstock był wielokrotnie krytykowany za sprawą faktu, że sprzedajemy piwo. Jednak w tym roku będziemy intensywnie prowadzić akcję odpowiedzialnego spożycia alkoholu” – powiedział w rozmowie z PAP Owsiak.

Podczas tegorocznego Przystanku Woodstock świętowane będą trzy ważne rocznice – 40-lecie legendarnego amerykańskiego festiwalu Woodstock’69, 15-lecie polskiego Przystanku Woodstock oraz 20-lecie Wolnej Polski.

Z okazji 40-lecia Woodstock’69 do Kostrzyna nad Odrą przyjedzie współtwórca tego legendarnego wydarzenia – Michael Lang.

Rocznica 20-lecia Wolnej Polski – jak zapowiadają organizatorzy – będzie okazją do spotkań i dyskusji z wielkimi osobistościami, które tworzyły i tworzą polską rzeczywistość w różnych dziedzinach – od polityki po rozrywkę. W ciągu trzech dni imprezy, w ramach Akademii Sztuk Przepięknych, w specjalnym namiocie ustawionym na terenie festiwalowym swoje wykłady wygłoszą m.in. były prezydent Lech Wałęsa, rzecznik praw obywatelskich Janusz Kochanowski, jazzman Leszek Możdżer oraz aktorzy Stanisław Tym i Bohdan Łazuka.

„Przystanek Woodstock to nie tylko popołudniowe i wieczorne koncerty. Wszyscy uczestnicy bawią się non stop, a niektóre imprezy dodatkowe odbędą się już w czwartek – w przeddzień festiwalu. Będą występy teatrów ulicznych, Akademia Filmowa, w czasie której będą pokazywane filmy związane z historią muzyki. Będzie także przedstawienie +Wesołej wdówki+, a także spotkania z artystami, którzy na koniec festiwalu przygotują wielką paradę” – powiedział PAP Owsiak.

Podczas festiwalu wybrana zostanie także najpiękniejsza para – chłopak oraz dziewczyna. „Wybierzemy takie osoby, których łączy nie tylko przyjaźń i uczucie, ale także woodstockowe klimaty, filozofia i orkiestrowe pomysły na życie. Nagrodą dla najpiękniejszej pary będzie wyjazd do ciepłych krajów” – powiedział w rozmowie z PAP Owsiak.

Żadna z ogólnodostępnych stacji telewizyjnych nie przeprowadzi transmisji z tego wydarzenia. W związku z tym Owsiak podpisał umowę z telewizją Canal+, która przewiduje transmisję jednego koncertu oraz obszerne relacje z całego festiwalu. (PAP)

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :