Golub

Golub

obusowa, uruchomione zostaną także trzy dodatkowe linie tramwajowe, zwiększy się też częstotliwość kursowania linii nocnych.

Autobusy oznaczone logo metra odwiozą uczestników koncertu do stacji Wawrzyszew. Na trasie Conrada – Al. Reymonta – Oczapowskiego – Kasprowicza będą kursować w godzinach 23.30-4.00. Autobusy tej linii nie będą zabierać pasażerów na trasie powrotnej. Od północy do godz. 2.30 metro będzie kursować co 5 minut, a w godzinach 2.30-5.00 – co 15 minut.

W godzinach 23.00-4.00 będą jeździć tramwaje linii 924. Kursować będą od Al. Zielenieckiej przez rondo Waszyngtona, most Poniatowskiego, Al. Jerozolimskie, Pl. Zawiszy, rondo Daszyńskiego i dalej ulicami Prostą, Kasprzaka, Skierniewicką, Wolską, Młynarską, Obozową, Dywizjonu 303, Radiową i Powstańców Śląskich do pętli Nowe Bemowo.

Tramwaje linii 909 z – Gocławka na Okęcie – będą jeździć od północy do godz. 4.00 na trasie: Gocławek, ul. Grochowska, Pl. Szembeka, rondo Wiatraczna, most Poniatowskiego, Al. Jerozolimskie, Pl. Zawiszy, Pl. Narutowicza i dalej ulicami Grójecką i Al. Krakowską.

Od stacji metra Młociny na Annopol dojechać będzie można tramwajami linii 928, które będą kursować w godzinach 23.30-4.00 ulicami Nocznickiego, Wólczyńską, Broniewskiego, Al. Jana Pawła II, przez rondo Zgrupowania AK „Radosław”, ul. Słomińskiego, mostem Gdańskim, ul. Starzyńskiego, przez rondo Żaba i dalej ulicami Odrowąża, Budowlaną i Rembielińską.

ZTM zastrzega, że w przypadku niewielkiego zainteresowania, godziny kursowania tramwajów linii 924, 909 i 928 oraz dodatkowych składów metra mogą zostać skrócone.

W godzinach 23.30-2.30, co 15 minut jeździć będą autobusy linii N53, na trasie od stacji metra Marymont, przez most Grota-Roweckiego na Nowodwory. Godziny kursowania tej linii zostaną wydłużone do godz. 4.

Dodatkowe autobusy pojawią się także na trasach linii N02 (metro Młociny – Ursynów Płn.) i N43 (ul. Conrada – Dworzec Centralny). Więcej autobusów będzie jeździć także skróconą trasą linii N01 (metro Marymont – metro Ursynów).

W dniu koncertu, od godz. 16.00, zamknięte będą dla samochodów ulice Piastów Śląskich (wzdłuż lotniska) oraz Powstańców Śląskich, na odcinku od ul. Wrocławskiej do ul. gen. Maczka. Na ul. Powstańców Śląskich i ul. Osmańczyka obowiązywać będzie zakaz parkowania. Pozostawione auta mają być na koszt właściciela odholowywane na parking policyjny. Samochód będzie można za to pozostawić na otwartych w tym dniu parkingach P&R na Młocinach i Marymoncie.

15 sierpnia, od początku kursowania, linie autobusowe 122 i 507 ominą zamkniętą ul. Piastów Śląskich i skierowane zostaną na trasy objazdowe ulicami Powstańców Śląskich – Radiowa – Wrocławska – Powstańców Śląskich i dalej: linia 507 bezpośrednio do krańca Nowe Bemowo, a linia 122 stałą trasą w kierunku krańca Barszczewska.

Koncert Madonny przypada w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, co budzi liczne protesty. Krytycznie wypowiadali się na ten temat m.in. b. prezydent Lech Wałęsa, rzecznik praw obywatelskich Janusz Kochanowski i niektórzy hierarchowie Kościoła. 15 sierpnia, przy głównym wejściu na płytę lotniska na Bemowie, ma odbyć się protest zorganizowany przez „Ruch suwerenności narodu polskiego”. Kontrmanifestację zapowiedziała „Armia wyzwolenia Madonny”, która w tym samym miejscu chce pikietować z historycznymi i popkulturowymi wizerunkami Madonn, aby pokazać, że „symbole religijne są częścią kultury i nie mogą być zawłaszczane przez dominujące w państwie wyznanie”.

Według informacji na internetowej stronie organizatora koncertu, podczas imprezy obowiązywać będzie zakaz używania aparatów fotograficznych i kamer. Przyniesione ze sobą trzeba będzie pozostawić w depozycie na własny koszt, ustalony na 50 zł od osoby. Na koncert nie będzie można wnieść także napojów – będą one rekwirowane przez ochronę przy wejściu na teren imprezy. (PAP)

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :