Gitarowy Rekord wpisany do Księgi Guinnessa

Gitarowy Rekord wpisany do Księgi Guinnessa

24.02. Wrocław (PAP) – Do Księgi Guinnessa wpisano pobity na wrocławskim Rynku gitarowy rekord. 1 maja 2009 r. zgromadziło się tam 6346 gitarzystów, bijąc tym samym ponad trzykrotnie dotychczasowy rekord ustanowiony przez Amerykanów w Concorde (Kalifornia), gdzie zagrało 2052 muzyków.

Już za dwa miesiące, 1 maja, odbędzie się kolejny "Thanks Jimi Festival", a wraz z nim zostanie podjęta kolejna próba bicia gitarowego rekordu Guinnessa. "+Thanks Jimi Festival+ to nowa pierwszomajowa tradycja, która od kilku lat przyciąga do Wrocławia tysiące gitarzystów. W tym roku po raz ósmy gitary zagrają na wrocławskim Rynku" – poinformowała PAP w środę Anna Pupin, reprezentująca organizatorów gitarowego rekordu.

Ideą tegorocznego Festiwalu jest, aby uczestnicy wykonali wszystkie utwory, które były wykonywane przez poprzednie lata, a więc nie tylko "Hey Joe", ale też "Little Wing", "Red House Blues", "Kiedy Byłem Małym Chłopcem", "Smoke on the Water" i inne. "Oczywiście utworem rekordowym pozostaje +Hey Joe+" – powiedział Leszek Cichoński, pomysłodawca Festiwalu.

Udział w +Thanks Jimi Festival+ zapowiadają m.in. Zbigniew Hołdys, grupa "Dżem", Marek Raduli, Jarosław Śmietana, Mietek Jurecki oraz gwiazdy zagraniczne, m.in. świetny gitarzysta amerykański Greg Koch i Ray Wilson, były wokalista grupy Genesis.

Już po raz trzeci koncert na Rynku będzie transmitowany przez internet. Instruktaż, jak przygotować się do rekordu (akordy, diagramy, mp3) znajduje się na podstronie www.cichonski.art.pl. Nowym utworem do przygotowania będzie kompozycja Jimiego Hendrixa "Voodoo Child".

Wielką Gitarową Orkiestrę poprowadzi, jak co roku – Leszek Cichoński. Festiwal rozpocznie się tradycyjnie w samo południe na wrocławskim Rynku. Od 12.00 rusza też rejestracja rekordzistów, którzy będą mogli kupić bilet zniżkowy na wieczorny koncert gwiazd, który w tym roku będzie poświęcony Hendriksowi. (PAP)

umw/ ls/ mow/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :