Gaba Kulka śpiewa Młynarskiego

Gaba Kulka śpiewa Młynarskiego

14.08. Warszawa (PAP) – W październiku do sklepów trafi album formacji Młynarski Plays Młynarski. Album składa się z piosenek Wojciecha Młynarskiego, ale w całkiem nowej aranżacji…

Zespół tworzą Gaba Kulka, Janek Młynarski, Piotr Zabrodzki, Kuba Galiński, Marian Wróblewski, Wojtek Traczyk i Manolo Alban Juarez.

Nowe wersje piosenek Młynarskiego zostały zarejestrowane w studiu RecPublica w Lubrzy. W unikalnej atmosferze tego miejsca powstały nowe aranżacje takich klasycznych kompozycji jak “Lubię Wrony”, “Jesteśmy Na Wczasach”, “Nie Ma Jak U Mamy”, “Róbmy Swoje”, “Podchodzą Mnie Wolne Numery” czy “Ogrzej Mnie”.“To jest materiał bardzo koncertowy. I uznaliśmy, że jedynym sposobem na nagranie tej płyty, tak jak chcemy, to nagranie jej na żywo. Graliśmy koncert w studio i nagrywaliśmy płytę. Oczywiście powtarzaliśmy utwory kilka razy i wybieraliśmy najlepsze wersje. Ale wszystko jest grane na żywo” – powiedział w rozmowie z PAP Life Janek Młynarski.

“Wokal był nagrywany razem z innymi instrumentami. To była żywa energia, wszystko równocześnie. Właściwie żadnych dodatkowych ingerencji” – dodaje Gaba Kulka.

Płyta “Młynarski plays Młynarski” trafi do sprzedaży 10 października.

(PAP Life)

dog/ zig/