Elton John wystąpi 30 maja w Polsce

Elton John wystąpi 30 maja w Polsce

31.01. Warszawa (PAP) – Brytyjska gwiazda muzyki rozrywkowej Elton John wystąpi 30 maja przed polską publicznością. Będzie to jedyny tegoroczny koncert piosenkarza w Polsce w ramach trasy "Elton John’s Rocket Man Greatest Hits Tour".

Artysta wykona swoje największe przeboje, m.in. "I′m Still Standing", "Blue Eyes" i "Sorry Seems to Be the Hardest Word", na stadionie Polonii w Warszawie.

Elton John (prawdziwe nazwisko: Reginald Kenneth Dwight) to jeden z najpopularniejszych artystów na świecie. Jego pierwsza płyta "Empty Sky" ukazała się w roku 1969. We wczesnych latach 70. stał się niekwestionowaną gwiazdą muzyki, podbijając listy przebojów swoimi piosenkami. Na całym świecie rozeszło się ponad 250 milionów egzemplarzy jego płyt.

Singel "Candle in the Wind" kupiło ponad 37 milionów osób, co uczyniło z niego najlepiej sprzedający się singel w historii muzyki. W 2008 roku magazyn "Billboard" umieścił Eltona Johna na szczycie listy najpopularniejszych męskich wykonawców solowych w Ameryce.

Elton John wielokrotnie przechodził muzyczne metamorfozy – początkowo związany z gatunkami rock and roll i rock, w latach 70. eksperymentował z muzyką disco, dekadę później wybrał pop i wyspecjalizował w balladach – zawsze przy akompaniamencie fortepianu.

Jest laureatem sześciu statuetek Grammy. W 1998 r. otrzymał brytyjski tytuł szlachecki za swoją działalność artystyczną i charytatywną. Artysta angażuje się m.in. w zbieranie funduszy na walkę z AIDS. W 1992 r. artysta powołał do życia Elton John AIDS, Fundation, która finansuje programy ds. profilaktyki HIV/AIDS, przeciwdziała uprzedzeniom i dyskryminacji wobec ludzi dotkniętych AIDS.(PAP)

agz/ abe/ mow/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :