Cesaria Evora zrobi fanom prezent z okazji swoich 70. urodzin

Cesaria Evora zrobi fanom prezent z okazji swoich 70. urodzin

„Zabawę urodzinową przełożyłam na grudzień, gdyż teraz pracujemy nad zakończeniem materiału do nowego albumu” – powiedziała portugalskiej agencji Lusa Cesaria Evora.

Pochodząca z Wysp Zielonego Przylądka artystka spędziła urodziny w otoczeniu przyjaciół w rodzinnym mieście Mindelo. „Zaraz po urodzinach Cesaria rozpoczęła sesję nagraniową ze swoim zespołem. Przypuszczam, że nowy album pojawi się na rynku już w przyszłym roku. Zanim to jednak nastąpi, wyprawimy Cesarii dużą zabawę urodzinową na wyspie Santo Antao. Pojawią się na niej światowej sławy muzycy, m.in.: Salif Keita, Caetano Veloso, Bonnie Raitt, Teofilo Chantre oraz Lura” – ujawnił Jose da Silva, agent i wydawca płyt Cesarii Evory.

Nowy album artystki, zwanej „bosonogą divą”, będzie zawierał utwory zmarłych twórców stylu morna, pochodzących z Wysp Zielonego Przylądka, gdzie narodził się ten nurt muzyczny. Wśród nich jest m.in. B.Leza oraz Manuel de Novas.

Cesaria Evora, która śpiewa profesjonalnie od 16. roku życia, światowy rozgłos zdobyła dopiero w latach 90. Artystka, została okrzyknięta wówczas mianem „odkrycia dekady”. Piosenkarka wydała dotychczas 16 płyt, z których kilka otrzymało status złotych i platynowych. W maju 2010 r. Evora przeszła operację serca w jednej z paryskich klinik. „Czuję się nadal dobrze. Tak jak kiedyś” – wyznała afrykańska piosenkarka w dniu swoich 70. urodzin.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP Life)

zat/ dki/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :