„Carnage” nowy film Polańskiego w Wenecji: oklaski i entuzjastyczne recenzje

„Carnage” nowy film Polańskiego w Wenecji: oklaski i entuzjastyczne recenzje

Pierwszym „aplauzem przy podniesionej kurtynie”, jak napisała recenzentka wielkiego rzymskiego dziennika „La Repubblica”, Claudia Morgoglione, nowy film Romana Polańskiego został nagrodzony już w czwartek rano, na pokazie prasowym.

„Wywoływał on oklaski i owacje podczas projekcji dla prasy (…)” – dodała. Wyrażały one uznanie dla „urody dialogów w tej cierpkiej komedii z udziałem dwóch nowojorskich par, wspaniałej gry aktorów, którzy roznieśli w strzępy wszelkie iluzje związane z polityczną poprawnością”.

Alberto Crespi, krytyk filmowy dziennika „L’Unita”, pisze o „porywającym Polańskim”, który znów wykazał „zdumiewającą formę” artystyczną, tworząc dzieło filmowe, którego akcja rozgrywa się przez 80 minut niemal wyłącznie w jednym miejscu, w pokoju na Brooklynie.

Zdaniem większości recenzentów „Rzeź” nie jest jednak filmem pesymistycznym. Podzielają oni opinie wypowiedziane na konferencji prasowej w Wenecji przez odtwórczynię głównej roli w filmie Polańskiego, Kate Winslet, oraz autorkę sztuki teatralnej, na której oparł się reżyser, Yasminę Rezę.

„Finał mojej sztuki był pesymistyczny, ale Polański postanowił to zmienić i dać nadzieję przyszłym pokoleniom” – powiedziała Yasmina Reza, która jest również współautorką scenariusza filmu. (PAP)

ik/ mc/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :