Brytyjska kapela Editors zagra na festiwalu w Jarocinie

Brytyjska kapela Editors zagra na festiwalu w Jarocinie

20.4.Kalisz (PAP) – Jeden z najważniejszych, obok grupy Interpol współczesnych spadkobierców Joy Division, zespół Editors, wystąpi w Jarocinie (Wielkopolska) na Festiwalu Jarocin – poinformowali w poniedziałek organizatorzy zaplanowanej na 16-18 lipca imprezy.

Grupa dowodzona przez wokalistę Toma Smitha i mającego polskie korzenie gitarzystę Chrisa Urbanowicza, uznawana jest za jeden z najlepszych koncertowych zespołów na świecie.

Editors pochodzą z Birmingham. W 2005 r. wydali

debiutancką płytę „The Back Room”, która sprzedała się w ponad 800 tys. egzemplarzy na całym świecie i przyniosła zespołowi platynę. Natomiast krążek „An End a Start” zadebiutował na pierwszym miejscu najlepiej sprzedających się albumów w Wielkiej Brytanii.

„Zapewne podczas jarocińskiego występu publiczność będzie miała niepowtarzalną okazję premierowego posłuchania nowych piosenek Editors” – mówią organizatorzy.

Do Jarocina przyjadą też m.in. The (International) Noise Conspiracy – jeden z najważniejszych obecnie rock’n’rollowych zespołów na świecie, laureatka Paszportu Polityki – Maria Peszek, której debiutancki, wyprodukowany przez Waglewskich, album Miasto Mania (2005 r.) osiągnął status platynowej płyty.

Fani usłyszą również nadzieję polskiej sceny gitarowej – grupę Kumka Olik, która będzie promować swoją debiutancką płytę „Jedynka”. Udział w imprezie potwierdziła też legendarna amerykańska formacja hardcore’owa Bad Brains, która w Jarocinie zagra w klasycznym składzie. Wystąpią również Kazik Na Żywo, Myslovitz, Ignite, I AM X, Happysad, The Black Tapes, Acid Drinkers i Czesław Śpiewa.

Podczas festiwalu odbędzie się konkurs kapel amatorskich. Do 15 maja zostanie wyłonionych 50 zespołów, z których tylko 10 wystąpi na festiwalu.

Wznowiona pięć lat temu impreza nawiązuje do legendy Festiwalu Muzyków Rockowych, który ostatni odbył się Jarocinie w 1994 r. Imprezę przywrócono, w innej już formule, dopiero w 2005 r.

Festiwal organizują Jarociński Ośrodek Kultury i poznańska agencja Go Ahead. (PAP)

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :