Bomba zrzucona

Bomba zrzucona

Trzeci album grupy Afromental od listopada wypełnia sklepowe półki. Według tego, co mówi zespół, ich najnowsza płyta jest bardziej dojrzała niż poprzednie produkcje. Materiał jest w pełni autorski i tym razem w całości wyprodukowany przez sam zespół.

Grupa Afromental powstał w 2004 roku a debiutowała na I Przeglądzie Młodych Kapel Gazety Olsztyńskiej. Znalazła się w „Złotej dziesiątce” Festiwalu Muzyki Młodzieżowej Gama w Kołobrzegu, za interpretację utworu „Bananowy Song” zespołu Vox w stylu reggae. Za ten sam utwór Afromental zdobył wyróżnienie na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie.
W 2007 roku ukazał się debiutancki album Afromental, zatytułowany „The Breakthru”. Singiel z tej płyty „I’ve Got What You Need”, został zakwalifikowany do udziału w festiwalu Top Trendy 2007 w Sopocie. Rok później zespół wziął udział w eliminacjach do konkursu Eurowizji, podczas których grupa wykonała utwór „Thing We’ve Got”.
Afomental wystąpił w drugim sezonie serialu telewizyjnego 39 i pół i nagrywał piosenki do filmu „Kochaj i tańcz”. W 2009 roku ukazał się drugi album grupy – „Playing With Pop”, do którego dołączono także poprzednią płytę zespołu. 13 czerwca 2009 Afromental otrzymał Superjedynkę w kategorii zespół roku.
Trzeci album zespołu zatytułowany „The B.O.M.B.” to efekt inspiracji wszystkich aż siedmiu człownków zespołu. Płyta jest więc mocno zróżnicowana i wiele osób może na niej znaleźć coś dla siebie. Na „The B.O.M.B.” słychać wpływy muzyki elektro, hip-hopu, reggae, popu i rocka Elektroniczne brzmienia mieszają się tu z dźwiękami żywych instrumentów tworząc popularną w dzisiejszych czasach mieszankę. Wszystkie teksty zostały napisane w języku angielskim.
Najnowszy album grupy promuje singiel „Rollin’ With You”, do którego zespół nakręcił teledysk. Reżyserami obrazu są Mateusz Rakowicz i Tymon Wyciszkiewicz z duetu 2dajRektors. Zdjęcia realizowane były w ciągu dwóch dni (13 i 14 lipca br.) w plenerach i kilku wnętrzach w Warszawie. W teledysku zobaczyć można m.in. Adę Fijał, Kubę Wieczorka, Piotra Nowaka oraz bardzo obiecującego aktora młodego pokolenia – Kamila Siegmunda, który wcielił się w postać głównego bohatera.
Jak mówi zespół, „The B.O.M.B.” w znacznie większym stopniu oddaje koncertową energię grupy.
Na płycie znalazły się dwa znane już single – „Rock&Rollin’ Love” i „Rollin’ With You” oraz kojarzone już z koncertów utwory „The Bomb” i „Rise Of The Rage”. Na płycie gościnnie pojawiają sie m.in.: Anna Karwan, Piotr Baron, Jose Torres, VNM oraz chór Sound’n’Grace. Płyta zawiera w sumie 15 utworów a 5 z nich można odsłuchać na profilu MySpace zespołu.

Michał Wróblewski

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :