Bez głównej nagrody na Festiwalu Sztuki Reżyserskiej „Interpretacje”

Bez głównej nagrody na Festiwalu Sztuki Reżyserskiej „Interpretacje”

21.03. Katowice (PAP) – Bez przyznania głównej nagrody zakończył się w niedzielę w Katowicach XII Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej "Interpretacje". Żaden z reżyserów nie spełnił bowiem regulaminowego kryterium – zdobycia uznania trojga z pięciorga jurorów.

Każdy z członków jury wręczał sakiewkę z 10 tys. zł reżyserowi, którego spektakl spodobał mu się najbardziej. Główną nagrodę, "Laur Konrada", zdobywa ten, kto zbierze co najmniej trzy woreczki.

Najwięcej – dwa woreczki – odebrał Marcin Liber za spektakl "ID" (Teatr Współczesny w Szczecinie w koprodukcji z Teatrem Łaźnia Nowa w Krakowie oraz Temps d′images 2009/CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie).

Po jednym woreczku otrzymali też Barbara Wysocka za "Pijaków" (Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej z Krakowa), Łukasz Witt-Michałowski za "Ostatniego takiego ojca" (Scena Prapremier InVitro z Lublina) i Krzysztof Rekowski za "Panny z Wilka" (Teatr Polski z Poznania).

Nagrodę publiczności (również 10 tys. zł) odebrał Łukasz Witt-Michałowski.

Na przyznanie własnej nagrody "Zaproszenie od Stanisława", umożliwiającej laureatowi podpisanie umowy przedwstępnej na realizację przedstawienia na scenie Teatru Śląskiego nie zdecydowało się kierownictwo tej placówki, uzasadniając to jej pogarszającą się sytuacją finansową w związku z redukcją dotacji państwowej. (PAP)

Mtb/ ala/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :