Bajkowa majówka w Pacanowie

Bajkowa majówka w Pacanowie

27.04. Kielce (PAP) – Na Zjazd Postaci Bajkowych, Dziecięce Spotkania z Komiksem i koncert chopinowski zaprasza w pierwszy majowy weekend do Pacanowa (Świętokrzyskie) Europejskie Centrum Bajki.

1 maja Koziołek Matołek gościć będzie w Pacanowie m.in. Śpiącą Królewnę, Królewnę Śnieżkę, krasnoludki, czarownicę i Kota w Butach. Imprezę rozpocznie pochód bajkowych postaci i uroczyste przecięcie wstęgi, otwierające Centrum Bajki. Organizatorzy zapowiadają konkursy, pokazy filmów i bal.

W strefie Kopciuszka będzie można ozdobić maski na bal i zaprojektować bajkowy pantofelek, w Strefie Czarownicy dzieci polukrują pierniczki i poznają właściwości ziół, a w Strefie Kowala i Krasnoludków odbędzie się pokaz wybijania monet.

2 maja odbędą się Dziecięce Spotkania z Komiksem, które mają zachęcić najmłodszych do tworzenia własnych obrazkowych historii. Zaplanowano spotkania z twórcami komiksu, warsztaty, konkursy i zabawy. Organizatorzy zapowiadają m.in. tworzenie komiksów opartych na legendach świętokrzyskich.

Zwiedzający będą mogli obejrzeć wystawę „Historia komiksu dziecięcego” oraz ekspozycję prac nagrodzonych w IV ogólnopolskim konkursie „Podróże Koziołka Matołka”, na który nadesłano ponad 180 prac.

Wstęp na wszystkie imprezy jest wolny.

3 maja z okazji roku chopinowskiego odbędzie się koncert inauguracyjny projektu "Świętokrzyskie czaruje Chopinem", na którym wystąpią sopranistka Renata Drozd oraz pianiści Artur Jaroń i Paweł Baran.

Wstęp na wszystkie imprezy jest wolny.

24 lutego w Pacanowie otwarto nowoczesny dziecięcy dom kultury, którego budowę współfinansowano ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, samorządu województwa świętokrzyskiego oraz gminy Pacanów.

Jak poinformowała PAP Katarzyna Pluta z Centrum, interaktywną wystawę „Bajkowy świat” obejrzało już 8 tys. widzów. Na wystawę można wejść tylko po wcześniejszej rezerwacji. Osoby indywidualne rezerwują już bilety na wakacje, a grupy szkolne – na wrzesień i październik. Niektórzy zarezerwowali już zwiedzanie wystawy w czerwcu 2011 roku. (PAP)

agn/ hes/ gma/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :