Aktorka Juliette Binoche przyjedzie w lutym do Polski

Aktorka Juliette Binoche przyjedzie w lutym do Polski

Aktorka spotka się również z dziennikarzami na konferencji prasowej. „Sponsoring” z jej udziałem trafi na ekrany kin w całej Polsce 17 lutego.

Film opowiada historię Anny (w tej roli Binoche), dobrze sytuowanej dziennikarki, która przygotowuje artykuł na temat prostytucji wśród studentek. W trakcie pracy nad materiałem kobieta poznaje dwie sprzedające swoje ciała dziewczyny, Charlotte (Anais Demoustier) i Alicję (gra ją Polka Joanna Kulig). Te wprowadzają ją w świat płatnej miłości. Świat odstręczający, ale też, ku zaskoczeniu Anny, sprawiający wrażenie „na swój sposób pociągającego”.

„Scenariusz podejmuje trudny temat, czyli prostytucję wśród studentek, ale film pozbawiony jest tonu oskarżycielskiego, nikogo nie ocenia, jedynie stawia pytania. Daje nam wgląd w zmiany, jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, które wpływa na nas i na sposób naszego myślenia” – powiedziała o „Sponsoringu” Juliette Binoche.

Nowy obraz w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej jest wspólną produkcją Polski, Francji i Niemiec. Był współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. W obsadzie oprócz Binoche, Demoustier i Kulig są m.in. Andrzej Chyra i Krystyna Janda. Autorem zdjęć, które realizowano w Paryżu i Kolonii, jest Michał Englert.

W lutym „Sponsoring” będzie prezentowany na 62. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Otworzy on na festiwalu sekcję Panorama. Berlinale potrwa od 9 do 19 lutego.

Juliette Binoche (ur. 1964 w Paryżu) w 1997 r. otrzymała Oscara za rolę w filmie Anthony’ego Minghelli „Angielski pacjent”. W 2001 r. była nominowana do Oscara za rolę w „Czekoladzie” Lassego Hallstroma. Binoche zagrała też m.in. w filmach „Nieznośna lekkość bytu” Philipa Kaufmana (1988), „Wichrowe wzgórza” Petera Kosminsky’ego (1992), „Trzy kolory: Niebieski” Krzysztofa Kieślowskiego (1993), „Ukryte” Michaela Hanekego (2005), „Copie conforme. Zapiski z Toskanii” Abbasa Kiarostami (2010). (PAP)

jp/ abe/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :