Akcja ECS „Znaczek – Podziękuj Solidarności”

Akcja ECS „Znaczek – Podziękuj Solidarności”

24.08. Warszawa (PAP) – Zdjęcie z napisem „Solidarność – Dziękuję!” mogli sobie zrobić we wtorek warszawiacy. Jest to część akcji ECS „Znaczek – Podziękuj Solidarności” organizowanej z okazji 30. rocznicy Sierpnia ’80. Fotografie trafią na baner upamiętniający rocznicę.

Na warszawskim Nowym Świecie przedstawiciele Europejskiego Centrum Solidarności zachęcali przechodniów do fotografowania się z napisem „Solidarność – Dziękuję!”.

„W tej akcji nie ma znaczenia, jaką opcję polityczną się popiera, w co się wierzy i ile ma się lat. Najważniejsza jest dla nas świadomość, że żyjemy w wolnym, demokratycznym kraju, a cały świat stoi przed nami otworem. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wydarzenia na Wybrzeżu w 1980 r.” – przekonuje dyrektor ECS o. Maciej Zięba.

Akcja prowadzona jest także na portalu Facebook. ECS zachęca do pobrania ze swojej strony lub konta na Facebooku pliku graficznego z logiem Solidarności i napisem „30. rocznica Sierpnia ’80. Dziękuję!”, wydrukowania go, sfotografowania się z nim i wysłanie zdjęcia na adres dziekisolidarnosci@publicrelations.pl. Dostępne są też pliki z napisem po angielsku i francusku.

Zdjęcia są publikowane na portalu Facebook. „Chcielibyśmy, aby każdy zmienił swoje zdjęcie profilowe na to z napisem +Solidarność – Dziękuję!+. Wszystkie zebrane fotografie trafią na specjalny baner upamiętniający 30. rocznicę Sierpnia ’80” – mówi dyrektor ECS. W akcji wzięło udział wiele znanych osób.(PAP)

akw/ mca/ wkr/ mow/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :