Aga Zaryan – złoto w dniu premiery

Aga Zaryan – złoto w dniu premiery

17.03. Warszawa (PAP) – Najnowsza płyta pierwszej Damy Jazzu w Polsce Agi Zaryan, pt.: "Looking Walking Being" już w dniu premiery, 16 marca pokryła się złotem.

Ta piąta płyta to autorski album z tekstami piosenek Agi Zaryan i wierszami współczesnej amerykańskiej poetki Denise Levertov. Stylistycznie materiał różni się od dotychczasowych dokonań artystki. Ze względu na różnorodność, pozostaje jednak w nurcie szeroko rozumianej muzyki jazzowej.

Materiał powstawał w studiach w Warszawie oraz w Los Angeles. W sesjach brali udział muzycy o międzynarodowej reputacji. Nowe brzmienie zostało osiągnięte m.in. poprzez poszerzenie składu zespołu. Michał Tokaj (fortepian), Michał Barański (kontrabas), Łukasz Żyta (perkusja), David Dorużka (gitary), i światowej sławy amerykański perkusjonista Munyungo Jackson znany m.in ze współpracy z Milesem Davisem, Stingiem oraz Stevie Wonderem

"Looking Walking Being" to również pierwszy album polskiego artysty wydany przez legendarny amerykański jazzowy label Blue Note Records. Tym samym Aga dołączyła do grona tak wybitnych postaci jak Nina Simone, Miles Davis, Bobby McFerrin czy Norah Jones.

Wraz z premierą płyty, 17 marca startuje ogólnopolska trasa koncertowa, na którą zaproszeni zostali wyjątkowi goście: amerykański perkusjonista Munyungo Jackson oraz czeski gitarzysta David Dorużka. Od 17 do 31 marca Aga zagra m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie, Sopocie i Łodzi. Szczegółowe informacje dotyczące koncertów znajdują się na stronie www.zaryan.com.

Aga Zaryan (właściwie: Agnieszka Skrzypek) jest uznawana za jedną z najciekawszych artystek nowego pokolenia. Została wyróżniona tytułem honorowego ambasadora kultury Miasta Warszawy, jest laureatką nagrody Fryderyk 2008, Mateusz 2007. Występuje z powodzeniem na polskich i zagranicznych scenach, m.in. w renomowanych klubach europejskich i amerykańskich. (PAP Life)

asr/ dki/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :