24 i 25 września w Polsce wystąpi izraelska piosenkarka Yasmin Levy

24 i 25 września w Polsce wystąpi izraelska piosenkarka Yasmin Levy

Koncert w stolicy, zaplanowany pierwotnie na godzinę 19.00, rozpocznie się półtorej godziny później.

W swoim głębokim i przejmującym stylu śpiewania, Yasmin wskrzesza na nowo najpiękniejsze utwory języka ladino, którym posługiwali się hiszpańscy Żydzi. Ich dziedzictwo piosenkarka łączy z andaluzyjskim flamenco.

Debiutancki album Yasmin Levy zatytułowany “Romance & Yasmin” wywołał wielkie poruszenie wśród miłośników muzyki na całym świecie. Kolejny album “La Juderia” przyniósł unikalne połączenie ladino i flamenco. To dzięki tej płycie ukształtował się charakterystyczny styl artystki łączący żydowską duchowość z hiszpańskim temperamentem.

Ostatnia płyta artystki – „Sentir”, powstała w 2009 roku i wyprodukował ją Javier Limon, jeden z najbardziej rozchwytywanych współczesnych producentów muzycznych.

Yasmin Levy jako jedna z nielicznych artystek jest od trzech lat corocznie wyróżniana w najbardziej prestiżowym plebiscycie BBC World Music Awards.Pieśniarka wystąpi 24 września o godz. 20.30 w warszawskim klubie Palladium i 25 września o godz. 19.00 we wrocławskiej Synagodze Pod Białym Bocianem.(PAP Life)

azu/ dki/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :