Zachować młodość.

Zachować młodość.

Co zrobić, żeby jak najdłużej zachować młodość?
Wszystko zależy od naszej psycjiki. Wierzę ludziom, którzy mają radośc życia, inaczej rozkładają się zmarszczki. Dbam o siebie: nie palę, nie nadużywam alkoholu, wysypiam się, i zdrowo odżywiam.
No i mam marzenia.”
Z rozmowy Małgorzaty Jungst z Jolantą Fraszyńską – Dobre Rady – listopad 2008

Pragnienie młodości towarzyszy nam z każdym rokiem coraz intensywniej.
Nie tylko dlatego, że żyjemy w czasach, które ten stan faworyzują, ale przede wszystkim dla zachowania pogody ducha i samozadowolenia.
Najważniejszy jest młody wygląd. Istnieje wiele mniej lub bardziej radykalnych sposobów, większość z nich jednak wiąże się z dużym ryzykiem powikłań. Dlatego te pomysły proponuję odłożyć na bok.
Proponuję jednak zastanowić się nad metodą, może niełatwą, gdyż wymaga sporego wysiłku oraz dyscypliny, ale wierzcie mi efekty będą zdumiewające.

Zasada pierwsza – nigdy nie jest za wcześie aby zacząć!

Zasada druga – stosuj dziesięć niżej prezentowanych zaleceń

1. Woda mineralna. Należy pić dużo wody, nawet do 2 litrów dziennie. Dzięki temu z organizmu będą usuwane substancje trujące – toksyny. Nerki się zmęczą, ale ta intensywaność tylko je wzmocni.
2. Dieta. Czytaj, pytaj dietetyków. Zadbaj o zrównoważony skład posiłków. Jedz dużo owoców i warzyw. Witaminy i minerały zawarte w owocach i warzywach mają podstawowe znaczenie dla twojego organizmu.
3. Unikaj tłustych potraw. Szczególnie kiedy ich skład oparty jest na tłuszczach zwierzęcych.
4. Głodówka. Jeżeli nie cierpisz na jakieś dolegliwości, czy osłabienia, to warto co najmniej raz w miesiącu przez cały dzień pić jedynie wodę.
5. Stres. Wiem, że to bardzo trudne, ale pamiętaj, że stres uwalnia wiele substancji mobilizujących, które powinny być wykorzystane przez organizm podczas wysiłku. Jeśli pozostaną w organiźmie, to moga być przyczyną chorób.
6. Relaks. Spróbuj walczyć ze stresem relaksem. Wybierz odpowiednią dla siebie metodę i stosuj ją zamiast denerwować się.
7. Sport. Jednym tchem – kiedy możesz, ile możesz i gdzie możesz. Ważna jest regularność. Pamiętaj – sport można uprawiać w każdym wieku.
8. Słońce. Unikaj promieni słonecznych, które powodują przedwczesne starzenie się skóry. Jest wiele kosmetyków o składach ochronnych. Warto ich używać.
9. Używki. Jeżeli palisz rzuć ten nałóg czymprędzej!Palenie tytoniu powoduje zatruwanie organizmu szkodliwymi substancjami, których działanie niweluje wszystkie nasze starania o zachowanie młodego i zdrowego wyglądu. Picie alkoholu żle wpływa na funkcjonowanie wątroby a to natychmiast odbija się na wyglądzie naszej cery.
10. Kosmetyki. Stosuj kosmetyki odpowiednie do dla twojej cery zawierające składniki przeciwdziałające starzeniu się skóry: witaminę C i E, retinol, ceramidy.

Dlaczego warto ponosić ten wysiłek?
Dlatego, aby spełniały się marzenia

AB 2008.10.24

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :