Włochy/ Nowy obszerny zbiór poezji Szymborskiej po włosku

Włochy/ Nowy obszerny zbiór poezji Szymborskiej po włosku

27.06. Rzym (PAP) – We Włoszech ukazał się nowy, obszerny zbiór poezji Wisławy Szymborskiej. Polska noblistka regularnie odwiedza ten kraj i spotyka się ze swymi licznymi czytelnikami oraz miłośnikami.

W tomie pod tytułem „Radość pisania” znajdują się wiersze poetki z lat 1945-2009. Liczący ponad 700 stron zbiór, opublikowany nakładem wydawnictwa Adelphi, opracował wybitny tłumacz literatury polskiej Pietro Marchesani.

Krytyk literacki dziennika „La Repubblica” napisał o tym tomie: „Za każdym razem, gdy bierze się do ręki wiersze Wisławy Szymborskiej, odnosi się dziwne, poruszające wrażenie, że wielka poetka jest obok nas, siedzi z nami w kuchni czy jadalni, by osobiście podarować nam te doskonale mieniące się perły, wraz z aurą skrytości i perfekcyjną nonszalancją”.

„Oto dlaczego jej fani liczą się w dziesiątkach tysięcy. Oto czemu na jej spotkaniach literackich są takie tłumy, jak na koncertach gwiazd rocka” – dodał dziennik.

„La Repubblica” cytując słowa poetki skonstatowała: „Póki signora z Krakowa pisać będzie wiersze, +świat nie zasługuje na koniec świata+”. (PAP)


Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :