Wielka Brytania/ Nowy album Paula McCartney a hołdem dla nieżyjących Beatlesów

Wielka Brytania/ Nowy album Paula McCartney a hołdem dla nieżyjących Beatlesów

26.11. Londyn (PAP) – 7 grudnia ma pojawić się w sprzedaży na brytyjskim rynku muzycznym nowy album Paula McCartney’a, członka legendarnej grupy „The Beatles”, zatytułowany „Good Evening New York City”. Album ma być swoistym hołdem dla nieżyjących już członków grupy, a zwłaszcza dla Johna Lennona.

„To jest rodzaj powrotu do Beatlesów i złożenia hołdu zmarłym, Johnowi Lennonowi i George Harrisonowi a także mojej żonie Lindzie (zmarłej na raka w 1998 r.). To jest coś jak odnowienie kontaktu z nimi, smutne i emocjonujące” – powiedział 67-letni obecnie McCartney.

Jedna z piosenek w albumie, „Here Today”, jest – jak powiedział muzyk – specjalnie poświęcona pamięci Lennona. „Musiałem to zrobić. Nie mogłem czegoś takiego nagrać kiedy miałem 18 lat ponieważ wtedy nie byłem zdolny do myślenia w ten sposób…teraz mogę”.

Były gitarzysta Beatlesów George Harrison zmarł w 2001 r. na raka płuc. John Lennon, który wraz z Paulem McCartney’em skomponował większość utworów zespołu, został zastrzelony w Nowym Jorku w 1980 r.

W nowym albumie znalazły się utwory wykonane przez McCartneya podczas trzech koncertów w Nowym Jorku w lipcu 2009 r. na byłym Shea Stadium, na którym Beatlesi dali pierwszy koncert w USA w 1965 r. (PAP)

jm/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :