W. Brytania/ Londyn znów ogarnęła „potteromania”

W. Brytania/ Londyn znów ogarnęła „potteromania”

08.07. Londyn (PAP) – Po ponad dwóch latach przerwy Londyn znów ogarnęła „potteromania”, tym razem dzięki szóstej odsłonie kinowej adaptacji przygód młodego czarodzieja, zatytułowanej „Harry Potter i Książę Półkrwi”.

Pomimo deszczu w centrum bryytyjskiej stolicy zebrały się setki ludzi, pragnące zobaczyć aktorów odgrywających główne role w filmie na podstawie powieści J.K. Rowling.

Jedna z dziewcząt przyszła z transparentem „Dan poślub mnie”, skierowanym do aktora Daniela Radcliffe’a, w całym cyklu filmowym występującego w roli Pottera.

„Byłam tu co roku, a on jeszcze nie dał mi odpowiedzi, więc może dziś” – powidziała.

Premierę „Księcia Półkrwi” planowano na rok 2008. Studio Warner Bros. zdecydowało się film przesunąć, wbudzając rozczarowanie wielu fanów serii.

Dwa lata temu piąta część adaptacji filmowej i siódma, ostatnia książka cyklu wspólnie wywołały na całym świecie bezprecedensową falę „potteromanii”. Wówczas film „Harry Potter i Zakon Feniksa” zarobił w sumie 938 mln dolarów, a książka „Harry Potter i Insygnia Śmierci” bardzo szybko trafiła na listy bestsellerów.

W sumie będzie osiem filmów o Harrym Potterze; ostatnia część zostanie podzielona na dwa epizody, które ukażą się w 2010 i 2011 roku. (PAP)

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :