Tancerka z Trzcianki zwyciężczynią „You can dance – Po prostu tańcz!”

Tancerka z Trzcianki zwyciężczynią „You can dance – Po prostu tańcz!”

4.6.Warszawa (PAP) – W czwartej edycji tanecznego show telewizji TVN „You can dance – Po prostu tańcz!”, zwyciężczynią została Anna Kapera, 25-letnia tancerka z Trzcianki. Nagrodą główną programu jest stypendium taneczne w Broadway Dance Center – jednej z najlepszych szkół tańca w USA i na świecie.

Spośród 2,5 tysiąca kandydatów, którzy zgłosili się na styczniowe castingi, z grona 36 półfinalistów, którzy pojechali na warsztaty taneczne do Lizbony, oraz z grupy 16 finalistów czwartej edycji show „You can dance – Po prostu tańcz!”, prezentujących swoje umiejętności podczas spektakli na żywo w Warszawie, do ścisłego finału dotarło dwoje tancerzy. 25-letnia Anna Kapera z Trzcianki i 18-letni Łukasz Zięba z Krakowa.

W środowy wieczór finaliści najpierw zatańczyli trzy układy w duecie, natomiast na koniec finałowego odcinka zaprezentowali się w występach solowych. Kapera wykonała układ choreograficzny do cancana, który zagościł w show po raz pierwszy, natomiast Zięba zatańczył do piosenki „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena.

Podczas finałowego odcinka wśród publiczności pojawiły się gwiazdy, w tym m.in. Edyta Górniak.

Show „You can dance – Po prostu tańcz!” to program, w którym młodzi tancerze walczą o stypendium w ekskluzywnej szkole tańca na Broadwayu. Ich występy w każdej edycji oceniało jury w składzie: Agustin Egurrola, Michał Piróg i Weronika Marczuk-Pazura. Program prowadziła Kinga Rusin.

Zwycięzcami trzech poprzednich edycji show byli: Maciej Florek, Artur Cieciórski oraz Wiola Fiuk. (PAP)

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :