Tajlandia/David Carradine znaleziony martwy w hotelu

Tajlandia/David Carradine znaleziony martwy w hotelu

4.6.Bangkok (PAP/AP,int.) – Znany amerykański aktor, reżyser i producent filmowy David Carradine został w czwartek znaleziony martwy w hotelu w stolicy Tajlandii Bangkoku – podały tamtejsze źródła oficjalne.

Według tajlandzkich mediów, 72-letni weteran Hollywoodu popełnił samobójstwo przez powieszenie.

Carradine zagrał w ponad 200 filmach kinowych i telewizyjnych, w tym w „Jaju węża” Ingmara Bergmana i „Kill Bill” Quentina Tarantino oraz serialach „Kung Fu” (częściowo przez siebie reżyserowanym) i „Północ-Południe”.

Rzecznik ambasady USA w Bangkoku Michael Turner potwierdził fakt zgonu aktora. Poinformował, że nastąpiło to w nocy ze środy na czwartek, ale ze względu na ochronę prywatności rodziny nie mógł ujawnić dalszych szczegółów.

Jak podał na swej stronie internetowej angielskojęzyczny tajlandzki dziennik „The Nation”, Carradine’a znaleziono powieszonego w toalecie jego apartamentu w hotelu „Park Nai Lert” w Bangkoku, a policja przypuszcza, że było to samobójstwo.

Według gazety aktor mieszkał w tym hotelu od wtorku. W środę wieczorem nie pojawił się na kolacji, jaką w restauracji w mieście jadła ekipa kręconego z jego udziałem filmu „Stretch”. Przypuszczano wtedy, że z uwagi na podeszły wiek udał się wcześniej na spoczynek.

Gdy następnego dnia o godzinie 10 rano do apartamentu weszła pokojówka, odkryła w toalecie ciało Carradine’a. Jak ustaliło dochodzenie, aktor powiesił się na lince do zaciągania zasłon, a zgon nastąpił nie więcej niż 12 godzin przed znalezieniem zwłok. Na miejscu zdarzenia policja nie natrafiła na jakiekolwiek ślady użycia przemocy – informuje „The Nation”. (PAP)

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :