Sześć kroków do spełnienia marzenia

Sześć kroków do spełnienia marzenia

Krok pierwszy – Plan
Marzenie dopada nas znienacka. Niekiedy rośnie latami, aby przybrać ostatecznie jasny kształt i zakrzyknąć – tak chcę. Zastanów się, czego pragniesz i co będzie Ci potrzebne, aby zmierzać we właściwym kierunku. Stwórz listę spraw do zrobienia a następnie ustal harmonogram działań. Dzięki temu w każdej chwili będziesz mógł zweryfikować stan przygotowań.
Krok drugi – Nie daj się zaskoczyć
Poznaj swoje marzenie. Zapoznaj się z relacjami innych, którzy mieli podobne pragnienia. Poznaj zwyczaje, przepisy. A może znajomość prawa zapobiegnie niespodziankom. Dzięki temu, przewidując wiele przypadków, jeszcze lepiej przygotujesz się na każdą ewentualność.
Krok trzeci – Mierz siły na zamiary
Nie przeceniaj swoich sił. Jeśli zdecydowałeś się podjąć ekstremalne wyzwanie, solidnie się do tego przygotuj. Oblicz swoje możliwości. Przewiduj konsekwencje podejmowanych decyzji. Nie wahaj się przełożyć terminu, jeśli potrzebujesz więcej czasu na przygotowania. Nie obawiaj się ograniczeń, ważne by spełnić upragnione.
Krok czwarty – Bądź w kontakcie
Upewnij się, że Twoi bliscy, przyjaciele wiedzą o Twoich planach. Regularnie kontaktuj się z nimi i informuj o tak o stanie realizacji jak i każdej zmianie planów. Dzięki temu, w razie potrzeby, być może będą w stanie zorganizować pomoc.
Krok piąty – Zadbaj o zdrowie
Dbaj o doskonałą kondycję. Jeśli będziesz w pełni sił, to będziesz mógł koncentrować się na właściwym celu. Gorączka czy nawet zwykły katar pozbawią Cię sił, których będziesz potrzebował w czasie zmagania z wyzwaniem.
Krok szósty – Pamiętaj o ubezpieczeniu
Realizacja celów, pragnień, marzeń, to nierzadko wielki wysiłek lub zainwestowane niemałe środki finansowe. Zadbaj, aby stosownie do rodzaju planu, zabezpieczyć się na wypadek niepowodzenia. Może wystarczy miękka poduszka, może serdeczna rada lub pocieszenie a może potrzebne będzie zwykłe ubezpieczenie. Wybierz ubezpieczenie szyte na miarę Twoich potrzeb i dostosowane do rodzaju zagrożeń. Na tym nie warto oszczędzać.

AB 2009.01.12

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :