Streisand zlicytuje swoje rzeczy na cele charytatywne

Streisand zlicytuje swoje rzeczy na cele charytatywne

06.08. Los Angeles (PAP) – Piosenkarka i aktorka Barbra Streisand zlicytuje w październiku ponad 400 należących do niej przedmiotów, a zysk z aukcji przeznaczy na cele charytatywne.

„W składziku nic dobrego z nich nie ma – powiedziała 67-letnia artystka. – Niech ktoś inny się nimi cieszy. Przekażemy je dalej, a zyski przeznaczymy na ważny cel”.

W kolekcji z całej kariery znalazły się kostiumy z filmów Streisand, m.in. sukienka z „Zabawnej damy”, szlafrok z „Tacy byliśmy” i kilka kostiumów z „Poznaj moich rodziców”. Jest też złoty garnitur od Diora, który Streisand miała na sobie w 1986 roku na rozdaniu nagród Grammy.

Można będzie licytować też gramofon, książki, meble i obrazy. Streisand zdecydowała się rozstać z rzeczami pochodzącymi z jej domów w Beverly Hills, Malibu i Nowym Jorku, gdyż „ma ich po prostu za dużo”. „Muszę wyczyścić szafy” – dodaje.

Zyski z aukcji, którą organizuje 17 i 18 października w hotelu Beverly Hilton dom Julien’s Auctions, artystka przekaże swojej organizacji Streisand Foundation, wspierającej potrzebujące kobiety, dzieci, a także ochronę środowiska.

Niektóre przedmioty będzie można obejrzeć na pokładzie statku Queen Mary 2 podczas jego transatlantyckiego rejsu w tym miesiącu. (PAP)

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :