Rockowy zespół Radiohead zagra 25 sierpnia w Poznaniu

Rockowy zespół Radiohead zagra 25 sierpnia w Poznaniu

9.4.Poznań (PAP) – Brytyjski zespół rockowy Radiohead zagra 25 sierpnia w Poznaniu plenerowy koncert na Cytadeli – poinformowała w czwartek PAP rzecznik organizatora koncertu Anna Nowaczyk.

Koncert będzie częścią akcji „Poznań dla Ziemi”

Radiohead to brytyjski zespół rockowy założony w 1986 roku przez Thoma Yorke’a, Eda O’Briena, Phila Selwaya oraz braci Colina i Jonny’ego Greenwoodów. Wtedy to muzycy, jeszcze jako uczniowie publicznej szkoły Abingdon, stawiali pierwsze kroki na scenie, występując pod szyldem On A Friday.

Rozgłos i miliony fanów na całym świecie przyniósł im pierwszy, wydany w 1993 roku, krążek zatytułowany „Pablo Honey”. Zespół ma w dorobku siedem albumów – ostatnim jest „In Rainbows” z 2007 roku.

Zespół sprzedał do tej pory około 30 milionów płyt na całym świecie, w kilkudziesięciu krajach albumy grupy pokryły się platyną lub stały się multiplatynowymi krążkami. Muzycy Radiohead trzykrotnie odbierali statuetkę Grammy. Dziś zespół jest ikoną muzyki alternatywnej, która inspiruje rzesze fanów i cieszy się ogromnym szacunkiem krytyków.

Radiohead to nie tylko zespół rockowy. To również grupa, która słynie z dbałości o środowisko naturalne. Muzycy biorą udział w akcjach proekologicznych. Podczas tras koncertowych, najczęściej występują w takich miejscach, do których łatwo dotrzeć komunikacją publiczną, aby nie powodować w miastach dodatkowego ruchu samochodowego.

„Poza tym, sami rezygnują z podróżowania na występy samolotami, a na scenie – na przykład ograniczają zużycie energii. Takie działania zespołu doskonale wpisują się w akcję Poznań dla Ziemi” – powiedziała PAP Nowaczyk.

W 2008 roku na podobnym koncercie Poznań dla Ziemi wystąpiła w Poznaniu Nelly Furtado. Koncert organizuje władze miasta i Fundacja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Malta.(PAP)

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :