Premiera nowej powieści Browna

Premiera nowej powieści Browna

14.09. Warszawa (PAP) – „The Lost Symbol” – taki tytuł będzie nosiła nowa powieść Dana Browna, które we wtorek ukaże się w USA i Kanadzie. Jej bohaterem będzie znany czytelnikom z „Kodu Leonarda da Vinci” Robert Langdon. Wydawnictwo Sonia Draga opublikuje książkę po polsku pod koniec tego roku pt. „Zaginiony symbol”.

Wydany 18 marca 2003 „Kod Leonarda da Vinci” spędził na liście bestsellerów „The New York Timesa” rekordowe 144 tygodnie, z czego 54 na miejscu pierwszym. Powieść przetłumaczono na 51 języków i sprzedano w ilości ponad 81 milionów egzemplarzy. Porównywalny sukces w historii przemysłu edytorskiego odniosła tylko seria o Harrym Potterze. Po wydaniu „Kodu” popularność zyskały także wcześniejsze powieści Dana Browna – „Cyfrowa twierdza”, „Anioły i demony” oraz „Zwodniczy punkt”.

Edytor – wydawnictwo Doubleday (oddział Random House Inc.) spodziewa się, że „The Lost Symbol” – pierwsza powieść Browna napisana po sukcesie „Kodu”, na którą czytelnicy czekali sześć lat – powtórzy sukces. Pierwszy nakład zaplanowano więc z rozmachem na 5 mln egzemplarzy. Szczegóły fabuły powieści są pilnie strzeżone, nie wiadomo, czy sprawdzą się pogłoski o tym, że akcja dotyczy historii masonerii i rozgrywa się w ciągu jednej doby w Waszyngtonie.

„W książkach Browna nic nie jest takie, jakim mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. Akcja rozgrywa się w ciągu dwunastu godzin, a dreszczyk emocji czeka nas już na pierwszych stronach fascynującej podróży po nowej, zaskakującej scenerii. +The Lost Symbol+ pełen jest niespodzianek” – uchyla rąbka tajemnicy Jason Kaufman, redaktor od lat współpracujący z Brownem.

„Pisanie tej powieści było niezwykle dziwną, ale i wspaniałą podróżą – podsumowuje sam Brown. – Zbieranie materiałów zajęło mi pięć lat, a wkomponowanie wyników badań w dwunastogodzinną akcję okazało się nie lada wyzwaniem. Najwyraźniej życie Langdona toczy się znacznie szybciej niż moje” – pisze Brown na swojej stronie internetowej. (PAP)

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :