„Precious” z Carey głównym laureatem festiwalu w Toronto

„Precious” z Carey głównym laureatem festiwalu w Toronto

21.09. Warszawa (PAP) – Wyprodukowany przez Oprah Winfrey dramat „Precious” z piosenkarką Mariah Carey w jednej z głównych ról zdobył w sobotę najważniejszą nagrodę podczas Festiwalu Filmowego w Toronto.

Produkcja ta zwyciężyła w plebiscycie na najlepszy film według widzów. Takie samo wyróżnienie podczas ubiegłorocznego festiwalu zdobył film „Slumdog. Milioner z ulicy” – późniejszy laureat Oscara.

Jak podaje agencja BBC, reżyser „Precious” – Lee Daniels – powiedział, że stworzył ten film „dla każdego, kto spoglądając na siebie w lustrze, widzi osobę niepewną siebie”.

Tytułową Precious, czarnoskórą ofiarę przemocy domowej, która po raz drugi zachodzi w ciążę, w produkcji Danielsa zagrała 25-letnia Gabourey Sidibe. Była to jej pierwsza rola w filmie pełnometrażowym.

Produkcja otrzymała przychylne recenzje krytyków po premierze na Festiwalu Filmowym Sundance w USA w styczniu. „Precious” wejdzie na ekrany amerykańskich kin w listopadzie.

Poza gwiazdą pop Mariah Carey w roli pracownika socjalnego, w „Precious” będzie można zobaczyć także piosenkarza rockowego Lenny’ego Kravitza w jednej z jego pierwszych ról filmowych. (PAP)

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :