Powstanie film o początku Beatlesów

Powstanie film o początku Beatlesów

28.08. Los Angeles (PAP) – Producent David Permut nabył prawa do scenariusza „A Life in the Day” autorstwa Tony’ego Gittelsona, opowiadającego historię życia Briana Epsteina – człowieka który odkrył zespół The Beatles i kierował ich karierą od 1961 do 1967 roku, kiedy zmarł z powodu przedawkowania narkotyków.

Film o początkach tej legendarnej grupy rockowej powstanie w czasie, gdy zainteresowanie nią wzrasta, głównie w związku z nadchodzącymi reedycjami ich albumów oraz bliską premierą gry wideo „The Beatles: Rock Band”. Co więcej, wytwórnia filmowa Walta Disneya prowadzi obecnie rozmowy ze słynnym reżyserem Robertem Zemeckisem na temat stworzenia trójwymiarowego remake’u filmu animowanego „Yellow Submarine” z 1968 roku.

Jak donosi magazyn „Variety”, David Permut zapewnił, że w jego filmie znajdą się niektóre piosenki słynnej czwórki z Liverpoolu, chociaż produkcja ma skupiać się bardziej na procesie formacji tego zespołu.

Brian Epstein, który sprzedawał płyty w sklepie swojego ojca w Liverpoolu, po raz pierwszy usłyszał muzykę Beatlesów podczas przerwy na lunch w tamtejszym barze Cavern Club i od tamtej pory jego celem stało się znalezienie wytwórni, która zaoferowałaby im kontrakt płytowy. „Wszyscy ich odrzucali, chociaż Brain obiecał im, że będą bardziej sławni od Elvisa i w końcu udało mu się przekonać George’a Martina Z EMI, aby dał im szansę i zaprosił ich na przesłuchanie” – powiedział David Permut, który ma na swoim koncie m.in. produkcję takich filmów jak „Bez twarzy” z Nicolasem Cagem i „centralne biuro uwodzenia” z Meg Ryan. (PAP)

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :