Opole/ Przebudowa amfiteatru prawie o połowę tańsza niż planowano

Opole/ Przebudowa amfiteatru prawie o połowę tańsza niż planowano

18.06. Opole (PAP) – 27,8 mln zł – tyle będzie kosztowała przebudowa i remont opolskiego amfiteatru. Kosztorys inwestora – Urzędu Miasta w Opolu opiewał na prawie 47 mln. zł. Po zakończeniu prac amfiteatr – wraz z Muzeum Polskiej Piosenki – będzie nosił nazwę Narodowego Centrum Polskiej Piosenki.

W czwartek w amfiteatrze podpisana została umowa pomiędzy inwestorem a wykonawcą prac – spółką Budimex-Dromex. Wykonawca wygrał przetarg na przebudowę oferując cenę 27,8 mln zł., przy planowanym przez miasto koszcie inwestycji w wys. 46,7 mln zł.

„Ta cena jest ambitna, ale w naszym przekonaniu realna. Jesteśmy w stanie zrealizować ten projekt przy tym budżecie i w zakładanym czasie. Ostatni okres na rynku budowlanym wiąże się ze znacznym spadkiem cen, a budżet inwestora był planowany przy dużo wyższych cenach. Stąd ten efekt niższej ostatecznej kwoty za prace” – powiedział po podpisaniu umowy dyrektor oddziału zachodniego Budimex-Dromex SA, Andrzej Goławski

Dyrektor dodał, że dla jego firmy przebudowa amfiteatru to zaszczyt i przyjemność. „Wiemy jak ważne jest to miejsce dla całej polskiej muzyki. Dla nas to duży zaszczyt, i duża radość, że możemy współtworzyć historię, nie tylko Opola, ale całej polskiej piosenki” – podkreślił Goławski.

Po przebudowie na miejscu wybudowanego w latach 60. amfiteatru pojawi się zupełnie nowy obiekt spełniający najwyższe wymagania realizacji imprez rozrywkowych. Na przebudowanej scenie znajdzie się diodowy ekran multimedialny, który pozwoli na wyświetlanie materiałów wideo w doskonałej jakości bez względu na porę dnia. Pod sceną o minimalnej powierzchni 320 metrów kw. zaplanowano magazyny.

Do kompletnego remontu idzie też widownia, której ławki miejscami pamiętają festiwale z lat 60-tych. Po zakończeniu prac widownia będzie liczyć 3545 miejsc, w tym 1000 zadaszonych. W obiekcie powstaną też pomieszczenia dla potrzeb realizacji dźwięku i obrazu podczas koncertów, oraz garderoby, a także kawiarnia z tarasem widokowym.

W nowym amfiteatrze znajdzie swoje miejsce również Muzeum Polskiej Piosenki, które już teraz – w tymczasowej siedzibie – zbiera pamiątki z historii polskiej muzyki rozrywkowej. Planowany termin zakończenia inwestycji to kwiecień 2011. Wykonawca zapowiedział, że zrobi wszystko, żeby zakończyć przebudowę przed terminem. (PAP)

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :