Opera Malkovicha na tournee wEuropie

Opera Malkovicha na tournee wEuropie

10.07. Praga (PAP) – Hollywoodzki gwiazdor John Malkovich zapowiedział na Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach, że zabierze swoją nową sztukę o seryjnym mordercy w tournee po Europie.

Malkovich w przedstawieniu „The Infernal Comedy: Confessions of a Serial Killer” gra Jacka Unterwegera, Austriaka, który zabił kilka prostytutek, aby w więzieniu zająć się pisarstwem, a następnie popełnić samobójstwo.

„Nie ma tam uczuć dla mnie niezrozumiałych. Jeśli ktoś napisałby fantastyczną wersję historii o Katarzynie Wielkiej, czy mógłbym ją zagrać? Tak. Czemu nie, nigdy nie miałem problemów z wejściem w jakąś postać” – opowiada Malkovich.

Przedstawienie to monolog z elementami opery. Będzie pokazywane w lipcu w Hiszpanii, skąd pojedzie do Londynu, Paryża, Bilbao i Madrytu – zapowiedział Malkovich.

Gwiazdor dodał, że pracuje obecnie nad kilkoma projektami, choć planowany film „Love and Virtue” chilijskiego reżysera Raoula Ruiza nie zostanie nakręcony z powodu problemów z finansowaniem.56-letni Malkovich na festiwalu w Czechach ma otrzymać nagrodę za swój dorobek. (PAP)

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :