Lech Wałęsa i Michael Lang gośćmi Przystanku Woodstock 2009

Lech Wałęsa i Michael Lang gośćmi Przystanku Woodstock 2009

30.4.Gorzów Wlkp. (PAP) – Były prezydent Lech Wałęsa oraz Michael Lang organizator amerykańskiego festiwalu Woodstock ’69 będą gośćmi tegorocznego Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie).

Wałęsa spotka się z uczestnikami festiwalu w ramach Akademii Sztuk Przepięknych – poinformowała PAP Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

„Dwugodzinna dyskusja z udziałem Lecha Wałęsy, prowadzona przez Piotra Najsztuba i Jurka Owsiaka, będzie jednym z elementów obchodów 20-lecia wolnej Polski na festiwalu” – powiedział PAP rzecznik Fundacji WOŚP, Krzytsztof Dobies.

Akademia Sztuk Przepięknych to projekt edukacyjny, będący jednym z elementów Przystanku Woodstock. Jest to miejsce rozmów publiczności z zaproszonymi gośćmi, gdzie uczestnicy festiwalu zapraszani są do aktywności artystycznej, społecznej i obywatelskiej.

W tym roku w Kostrzynie nad Odrą w ramach XV Przystanku Woodstock odbędą się oficjalne, europejskie obchody 40-lecia idei Woodstock i organizacji festiwalu Woodstock ’69 w Stanach Zjednoczonych – taką decyzję podjął twórca i organizator legendarnego amerykańskiego festiwalu Michael Lang, który ma w tym roku przyjechać do Kostrzyna nad Odrą.

Podczas spotkania w Nowym Jorku (29 kwietnia) z organizatorami Przystanku Woodstock ogłoszono włączenie polskiego festiwalu do oficjalnych obchodów 40-lecia Woodstock.

Tegoroczna edycja festiwalu Przystanek Woodstock rozpocznie się 31 lipca i potrwa trzy dni – do 2 sierpnia.

Jak zapowiadają organizatorzy, będzie to wyjątkowe wydarzenie nie tylko ze względu na rocznicę piętnastolecia polskiego festiwalu, ale także z uwagi na czterdziestolecie legendarnego, amerykańskiego Woodstock oraz dwudziestolecie wolnej Polski. (PAP)

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :