Krzemieniec

Krzemieniec

ki Edward Środoń trafia przez przypadek do gospodarstwa małżeństwa Dziabasów, położonego w odległym zakątku Bieszczad. Zatrzymuje się u nich na noc. Wówczas, podczas alkoholowej biesiady, rodzi się plan wspólnego przedsięwzięcia. Drugi wątek dotyczy okresu tuż po wprowadzeniu w Polsce stanu wojennego. Porucznik Mróz ma rozwikłać zagadkę wielokrotnego morderstwa popełnionego cztery lata wcześniej.

Bohaterami „Świnek” są prostytuujący się chłopcy. Główna postać to Tomek, grany przez 15-letniego Filipa Garbacza, dla którego jest to debiutancka rola. Tomek, mieszkaniec małego miasta przy granicy z Niemcami, dowiaduje się, że jego szkolny kolega świadczy usługi seksualne niemieckim pedofilom. Skuszony chęcią zysku, postanawia pójść w ślady kolegi.

„Moja krew” to z kolei rozgrywająca się w Warszawie historia zawodowego boksera Igora (wcielił się w niego bardzo chwalony na festiwalu za tę rolę Eryk Lubos). Mężczyzna dowiaduje się, że jest ciężko chory i wkrótce umrze. Jest samotny, nie ma przyjaciół ani rodziny. Dochodzi do wniosku, że bardzo chciałby pozostawić na świecie coś po sobie i że pragnie zostać ojcem. Nie ma żony ani dziewczyny. Wpada więc na pomysł, by zawrzeć oryginalną umowę z młodą Wietnamką pracującą na Stadionie Dziesięciolecia. Informuje dziewczynę, że jeśli zgodzi się ona zajść z nim w ciążę i urodzić mu dziecko, on ożeni się z nią i pomoże jej zdobyć polskie obywatelstwo.(PAP)

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :