Kraków/Rusza czwarty Coke Live Music Festiwal

Kraków/Rusza czwarty Coke Live Music Festiwal

20.08. Kraków (PAP) – W czwartek po południu rusza w Krakowie czwarta edycja Coke Live Music Festiwal. Przez trzy dni na trzech festiwalowych scenach miłośnicy muzyki usłyszą m.in. rapera 50 Cent, zespoły The Killers, The Streets oraz Gentleman i Shaggy, oraz artystów polskich, takich jak raper O.S.T.R. czy zespół Coma.

Festiwal odbywa się na terenie lotniska przy Muzeum Lotnictwa. Podczas ubiegłorocznej edycji na festiwalu bawiło się ponad 30 tysięcy ludzi. W tym roku organizatorzy zdecydowali się na wydłużenie całej imprezy o jeden dzień – festiwal potrwa do soboty.

Najciekawszym wydarzeniem tegorocznej edycji festiwalu będzie występ amerykańskiego rapera 50 Cent. Ten urodzony w nowojorskiej dzielnicy Queens muzyk jest ikoną współczesnego hip-hopu. Na całym świecie sprzedał ponad 21 milionów płyt, jest zdobywcą ponad 50 nagród przemysłu muzycznego, a przeboje takie jak „In Da Club”, „Candy Shop” czy „Ayo Technology” podbiły parkiety i rozgłośnie radiowe na całym świecie.

50 Cent jest raperem, a jednocześnie producentem, aktorem, twarzą kampanii reklamowych, posiada nawet własną firmę odzieżową.

Podczas Coke Live Music Festival fani będą mieli okazję usłyszeć i zobaczyć także innych artystów, reprezentujących najróżniejsze gatunki muzyki. Będą to m.in.: wokalista reggae, a zarazem wielki showman Gentleman; utrzymujący się od ponad 10 lat w czołówce wykonawców muzyki rozrywkowej Shaggy; jeden z najpopularniejszych zespołów rockowych ostatnich miesięcy The Killers; gwiazda grime’u – The Streets oraz kultowa brytyjska formacja – zespół James.

Z polskich artystów zaprezentują się m.in. Coma, O.S.T.R., Vavamuffin, AbradAb, Warszafski Deszcz, EastWest Rockers, Łąki Łan, Marika, Junior Stress & Sun El Band, Kumka Olik, Ten Typ Mes z 2cztery7, June oraz We Call It A Sound.

Zwieńczeniem czwartkowych koncertów na dużej scenie Main Stage będzie występ zespołu The Killers. Wcześniej zaprezentują się The Streets i James. Na Coke Stage wystąpi jeden z najbardziej popularnych zespołów rockowych w Polsce – Coma. Wcześniej na tej scenie zaprezentuje się Kumka Olik oraz zwycięzca programu Coke Live Fresh Noise – We Call It a Sound. Wieczorną gwiazda na Burn Stage będzie Last Robots.

Drugiego dnia festiwalu koncerty na dużej scenie rozpocznie O.S.T.R., a zakończy 50 Cent. Na sąsiednich scenach pojawią się: warszawska formacja hiphopowa Warszafski Deszcz, funkowi Łąki Łan, najciekawszy tegoroczny debiut z okolic reggae – Junior Stress oraz soulowy zespół June. Podczas ostatniego dnia festiwalu wystąpią m.in. Vavamuffin, Marika i Eastwest Rockers.

Coke Live Music Festival to także gigantyczne przedsięwzięcie natury logistycznej. Na lotnisku, obok trzech scen muzycznych: Main Stage, Coke Stage, Burn Stage oraz festiwalowego miasteczka, organizatorzy przewidzieli również miejsce na pole namiotowe. Ten swoisty camping znajdować się będzie około 300 metrów od Sceny Głównej na odgrodzonym i strzeżonym terenie. Pole wyposażone będzie w całodobowy punkt gastronomiczny, kabiny prysznicowe oraz toalety. Organizatorem festiwalu jest agencja Alter Art.

Podczas festiwalu zaplanowano także akcję edukacyjną promującą postawy proekologiczne, zachęcającą do zbierania opakowań i oddawania ich do recyklingu.

Jak poinformowała Katarzyna Borucka z Coca-Cola Poland Services, festiwal jest nie tylko okazją do zabawy, ale także do działań edukacyjnych w zakresie ekologii. „Wraz z organizatorem festiwalu oraz współpracującą z nami organizacją odzysku, w trakcie festiwalu zadbamy o zbiórkę i recykling opakowań po naszych napojach, angażując w to uczestników festiwalu” – powiedziała Katarzyna Borucka.

Zebrane opakowania uczestnicy festiwalu będą mogli wymienić na nagrody, w tym wyprodukowane również z materiałów przetworzonych, np. butelek PET. (PAP)

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :