Izraelski film o wojnie w Libanie faworytem na festiwalu w Wenecji

Izraelski film o wojnie w Libanie faworytem na festiwalu w Wenecji

12.09. Rzym (PAP) – Izraelski film „Liban” w reżyserii Samuela Maoza ma największe szanse na główną nagrodę festiwalu w Wenecji, Złotego Lwa – podała w sobotę włoska agencja Ansa na kilka godzin przed ceremonią ogłoszenia werdyktu międzynarodowego jury.

Od początku tegorocznego festiwalu film opowiadający o grozie wojny w Libanie w 1982 roku, który w całości rozgrywa się w czołgu, wskazywany był jako dzieło wyjątkowe i zasługujące na nagrodę.

Według niedyskrecji z weneckiego Lido, na które powołuje się Ansa, Srebrnego Lwa otrzyma prawdopodobnie amerykański film Todda Solondza „Life during war time”, cyniczny obraz społeczeństwa USA.

Jako niemal pewnego faworyta do nagrody dla najlepszego aktora wskazuje się Colina Firtha za jego brawurową rolę w filmie „Single man” w reżyserii znanego stylisty Toma Forda.

Pochodząca z Rosji Ksenia Rappoport ma największe szanse na nagrodę dla najlepszej aktorki. Zagrała ona w filmie „La doppia ora” Włocha Giuseppe Capotondiego.

Ceremonia rozdania nagród 66. festiwalu w Wenecji rozpocznie się o godzinie 19.00. Jej największą gwiazdą będzie Sylvester Stallone.

Sylwia Wysocka (PAP)

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :