Hiszpania/Carreras kończy karierę operową

Hiszpania/Carreras kończy karierę operową

8.5.Madryt (PAP/EFE,int.) – Jose Carreras wycofuje się z występów operowych, ale nadal będzie dawał recitale – dowiadujemy się z wywiadu prasowego, którego udzielił 62-letni kataloński tenor.

W wywiadzie, który ukazał się w piątek na łamach dziennika „The Times”, Carreras zastrzega jednak, że „w pewnych okolicznościach” nie wyklucza udziału w przedstawieniach operowych.

We wtorek śpiewak odbierze w londyńskim Royal Albert Hall nagrodę Classical Brit.

Wspominając w wywiadzie swe występy u boku Luciano Pavarottiego i Placido Domingo, Carreras powiedział o Trzech Tenorach: „Bez zarozumialstwa, byliśmy najpopularniejszymi tenorami. Ludzie rzeczywiście chcieli słuchać nas trzech śpiewających razem. 90 proc. naszego repertuaru, to były te same utwory, które wykonywał zazwyczaj Caruso”.

Sławny tenor, który występuje rocznie z około 50 recitalami, opowiedział o trudnych losach swej rodziny i prześladowaniach, jakie cierpiała podczas dyktatury generała Francisco Franco oraz o swej walce z białaczką.

„Jestem szczęśliwym człowiekiem, ponieważ przezwyciężyłem bardzo poważną chorobę, nie mając większych szans na to, że przeżyję. Pamiętam o tym każdego dnia” – powiedział artysta.

Lekarze dawali mu jedną szansę na dziesięć.

Znakomity tenor kieruje Fundacją Jose Carrerasa, która w kwietniu tego roku podpisała z rządem regionalnym Katalonii umowę w sprawie powołania Międzynarodowego Instytutu Jose Carrerasa do badań nad białaczką.

W chwili obecnej Jose Carreras przebywa w Seulu na dziewięciodniowych występach. (PAP)

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :