Beyonce zwyciężczynią tegorocznych MTV EMA

Beyonce zwyciężczynią tegorocznych MTV EMA

06.11. Berlin (PAP) – Jedne z najbardziej prestiżowych nagród muzycznym Europe Music Awards (EMA) MTV 2009 rozdano w czwartek na uroczystej gali. Trzy z nich trafiły do amerykańskiej wokalistki Beyonce. Ceremonia rozdania statuetek odbyła się w berlińskiej hali sportowej O2 World.

Beyonce odebrała statuetki aż w trzech kategoriach: dla najlepszej wokalistki, za piosenkę roku „Halo” i za teledysk roku do utworu „Single Ladies”. Artystka podziękowała swoim fanom, a także swojemu partnerowi Jay’owi-Z, który „dał jej pierścionek zaręczynowy”.

Wokalistą, którego dorobek muzyczny zyskał szczególne uznanie fanów okazał się nieobecny w Berlinie – Eminem. Raper pokonał takich muzyków, jak: Jay-Z, Kanye West, Mika, Robbie Williams.

Zwycięzcą w kategorii najlepszy zespół został Tokio Hotel. W walce o głosy fanów pochodzący z Niemiec muzycy wyprzedzili takich wykonawców, jak: Black Eyed Peas, Green Day, Jonas Brothers i Kings of Leon.

W szranki o tytuł wykonawcy muzyki miejskiej (r’n’b i hip-hop) stanęli: Ciara, Eminem, Jay-Z, Kanye West, T.I. Zwycięzcą okazał się amerykański raper Jay-Z. „Mam nadzieję, że kiedyś nie będą istniały kategorie – powiedział odbierając nagrodę artysta. – Wszyscy jesteśmy po prostu muzykami”.

Za najlepszy występ na żywo fani uznali koncerty U2. „Uwielbiamy grać na żywo – cieszył się wokalista grupy – Bono. – Dziękujemy wam”. U2 dało też krótki darmowy koncert (transmitowany w trakcie gali) przed Bramą Brandenburską w związku ze zbliżającą się 20. rocznicą upadku Muru Berlińskiego.

Najlepszym zespołem rockowym publiczność okrzyknęła zespół Green Day. Grupa odebrała statuetkę z rąk aktora i piosenkarza Davida Hasselhoffa, który przywitał berlińczyków głośnym okrzykiem „Wolność!”.

Najlepszym wykonawcą muzyki alternatywnej okazał się zespół Placebo, który pokonał Muse, Paramore, The Killers i The Prodygy. Natomiast nagroda za debiut roku powędrowała do Lady Gagi, która nieobecna na gali, podziękowała fanom z ekranu telebimu.

Ulubieńcem Europy okazała się turecka grupa maNga, która wyprzedziła ilością głosów polską reprezentantkę – Dodę.

Pierwszy raz w historii MTV Europe Music Awards zdarzyło się, że ceremonię poprowadziła dwa razy z rzędu ta sama artystka. Katy Perry, bo o niej mowa zabawiała publiczność pikantnymi dowcipami i zaskakiwała najbardziej wymyślnymi strojami.

Tegoroczną ceremonię uświetnili swoimi występami m.in: Green Day, Beyonce, Jay-Z, Shakira oraz Tokio Hotel. Artyści pojawiający się w O2 World często nawiązywali do upadku Muru Berlińskiego.

W trakcie gali trio Jonas Brothers zaprezentowało krótki film, oddający hołd zmarłemu w tym roku królowi popu – Michaelowi Jacksonowi, na którym fani m.in. śpiewali do jego piosenek i tańczyli moonwalka. (PAP)

asr/ dki/ saw/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :