10. Betlejem Poznańskie

10. Betlejem Poznańskie

12.12. Poznań (PAP) – IV Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej zainaugurował w sobotę w Poznaniu 10. Betlejem Poznańskie. Na miejskim Starym Rynku do 20 grudnia można wspólnie kolędować, a także skorzystać z przygotowanej przez rzemieślników oferty świątecznych potraw i upominków.

W konkursie na najpiękniejszą rzeźbę lodową udział bierze 12 zespołów z całego świata, między innymi z USA, Francji, Bułgarii, Rosji i Kanady. Prace o tematyce zimowej powstają przy wykorzystaniu pił mechanicznych, żelazek i gorącej wody. Najpiękniejsza rzeźba lodowa wybrana zostanie głosami publiczności.

„Wszystkie wykonane dzieła będzie można podziwiać także przez następne dni – będą stały na Starym Rynku, dopóki pozwoli pogoda i nie rozpuszczą się. Najefektowniej będą wyglądać wieczorem, gdy zostaną podświetlone i będą się mieniły różnymi kolorami” – powiedziała w sobotę PAP Karolina Walkowiak z poznańskiego urzędu miasta.

W trakcie Betlejem Poznańskiego zaplanowano także m.in. przegląd dziecięcych i młodzieżowych grup kolędniczych, świąteczne prezentacje zespołów folklorystycznych, a także konkursy: kulinarne, na ozdoby choinkowe i wybory Poznańskiego Mikołaja.

W sobotę ruszył także kiermasz świąteczny, na którym można nabyć tradycyjne produkty żywnościowe oraz artykuły związane ze świętami.

W ramach Betlejem Poznańskiego w sobotę zaplanowano też proekologiczną akcję „Noc na Ziemi”. W multimedialnym igloo odbywać się będą pokazy filmów o tematyce ekologicznej.

Przedświąteczną atmosferę wokół poznańskiego ratusza podkreśla szopka betlejemska z żywymi zwierzętami. (PAP)

rpo/ pad/

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :