Kidnaper

Kidnaper

Zespół Kidanper został utworzony w roku 1992, a składa się z muzyków pochodzących z Kraśnika. Na samym początku zespół wielokrotnie zmieniał swój skład jednak od roku 1994 jego skład się ustabilizował i pozostaje niezmienny. Tak więc zespół tworzą: Robert „Gedi” Górczyński, Maciek „Macio” Machulak, Andrzej „Papuga” Pawka, Mariusz „Sury” Surowiec oraz Irek „Prezes” Muszyński.
Do największych sukcesów zespołu zaliczyć należy zdobycie Grand Prix festiwali: „Uniwerek Blues ‘97” w Lublinie, „Bluesada ‘98” w Szczecinie, „Jesień z Bluesem ‘98” w Białymstoku, „Noce Bluesowe ‘99” w Rawie Mazowieckiej oraz VIII edycja „Olsztyńskich Nocy Bluesowych ’99”.
W październiku 1997 roku w zorganizowanym przez miesięcznik „Estrada i studio” cyklu: „Przyślij nam swoje demo” zespół Kidnaper zaprezentował swój utwór „Inny świat”, który został zwycięzcą października. Co ciekawe utwór ten nie był publikowany na żadnej z płyt Kindapera.
Po festiwalu VII Olsztyńskich Nocy Bluesowych utwory Kidnapera zostały zamieszczone na kasecie promującej festiwal. Na nagraniu można znaleźć nowy utwór „Pytania”, który kilka tygodni później ukazuje się również na debiutanckim krążku: „Dylematy” (1998).
W dwa lata po pierwszej płycie ukazał się singiel „Święty” z kompozycją Sławka Wierzcholskiego. Utwór został m.in. piosenką tygodnia w Trójce jak również znalazł się na tamtejszej liście przebojów. Również ze „Świętym” zespół Kidnaper wystąpił w 2000 roku w programie „Rower Błażeja”. W grudniu tego samego roku zespół nagrał kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki” o bluesowym brzmieniu. Kolęda można było później znaleźć na kolędowej płycie „Bluesowa nowina”, która była dołączona do magazynu Twój Blues.

Marta Kotas 2009.02.01

Share

Written by:

3 883 Posts

View All Posts
Follow Me :