Polska sztuka / Miasta

  • Opublikowano:

    2008-08-17
  • Odsłon:

    591

Obchody urodzin Centrum Kultury w Mrozach

Obchody urodzin Centrum Kultury w Mrozach
To już cały rok
Magdalena Sulich dyrektor Centrum Kultury w Mrozach w sobotę miała niecodzienną okazję poszczycić się swoimi osiągnięciami.
Centrum Kultury obchodziło pierwsze urodziny, zbiegło sie to również z zakończeniem Wakacji w Centrum.
Dwa lipcowe tygodnie od 14 do 25 trwały wakacyjne spotkania. Dzieci miały możliwość uczestniczenia w zajęciach teatralnych, tanecznych , muzycznych, plastycznych. Chętnych nie brakowało pomimo wakacyjnej pory. Pani Magdalena wie doskonale w jaki sposób można zorganizować dzieciom wolny czas. A przez ostatnie dwa tygodnie nie mogły narzekać na nudę. Uczestnicy kółka teatralnego otrzymali swoje role przedstawienia, odbywały sie próby, prace z tekstem a efekty mogliśmy oglądać na obchodach urodzin. Podobnie z uczestnikami zajęć plastycznych, którzy pracowali nad wykonaniem dekoracji a nawet strojów dla aktorów. Dzieci na zajęciach tanecznych przygotowywały wspaniały układ do przedstawienia, zdolności wokalne ćwiczono na zajęciach muzycznych.
Wystawiony „Mały książę” na podstawie książki Antoine`a de Saint-Exuper`ego był wysmienitym efektem końcowym dwutygodniowej nie tylko pracy ale przede wszystkim dobrej zabawy. Jak mówi pani Magdalena – miałam wysoko postawioną poprzeczkę po poprzedniej dyrektor Danucie Grzegorczyk- ale jak widać doskonale sprawdza się w swojej roli. W sobotnie popołudnie ogromną atrakcją, zwłaszcza dla dzieci był ogromny tort urodzinowy. Dzieci zajadały ze smakiem a i nie zabrakło dla tych starszych. Doskonale również bawiła się dziatwa w konkursach pt Owocowe lato ciotki Matyldy. Nielada sztuką jest zjeść plaster cytryny i się uśmiechać. Ale uczestnicy zabawy świetnie byli przygotowani.
A nagrody, te były cenne, bo przecież samo zwycięstwo w konkursie jest wspaniałą nagrodą. Wieczorem, już bardziej dla tych starszych, do Centrum Kultury zawitał niecodzienny gość. Mieszkańców Mrozów rozbawiał sam Tadeusz Drozda. Występował on z autorskim programem. Wójt Mrozów, Dariusz Jaszczuk powitał ciepło gościa i również sam śledził program satyryka. Mrozianie mają ogromne szczęście, że w ich Centrum Kultury dzieje sie tak wiele a to wszystko dzięki niewysokiej blondynce - Magdalenie Sulich.
na fotografiach z tadeuszem Drozdą jest wojt Mrozów Dariusz Jaszczuk
Monika Sadowska